Zadaj OGÓLNE pytanie...

na publicznym forum dostępnym dla wszystkich odwiedzających stronę.

  1. Wypełnij formularz
  2. Zaczekaj aż jeden ze specjalistów odpowie
  3. Przeczytaj odpowiedź w serwisie!

Odpowiedzi na forum PUBLICZNYM, nie stanowią porad prawnych (i innych), nie są wiążące. Prosimy o nie zadawanie pytań, które będą zawierać informacje intymne lub zawierające szczegóły Waszej sytuacji, ze względu na Państwa bezpieczeństwo. Prosimy o przestrzegania tego zapisu.

Z indywidualnego podejścia specjalistów do Waszej sytuacji, możecie skorzystać umawiając się na spotkanie z specjalistą korzystając z wyszukiwarki

Pamiętaj o nie podawaniu szczegółów swojej sytuacji, zadawaj pytania ogólne

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych w celach marketingowych w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.) a także na otrzymywanie ich za pośrednictwem telefonu, w tym automatycznych systemów wywołujących, np. wiadomości sms na podstawie art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. 2004 Nr 171 poz. 1800).
Wyrażam zgodę na przekazanie przez administratora - Rozwód Po Polsku Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie moich danych osobowych partnerom biznesowym wymienionym w rubryce „Partnerzy biznesowi” celem podjęcia przez nich działań marketingowych usług związanych z działalnością portalu rozwód-popolsku.eu
Każda ze zgód może zostać w każdym czasie cofnięta poprzez przesłanie oświadczenia o cofnięciu zgody na adres e-mail: rodo@rozwod-popolsku.pl Cofnięcie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano na podstawie powyższej zgody przed jej wycofaniem.
* Zaloguj się, jeżeli chcesz wygodnie śledzić odpowiedzi. Pytania są zawsze anonimowe!

Najpopularniejsze odpowiedzi:

Prawnik/Adwokat

Proszę o informację czy kredyty zaciągnięte po ślubie ( nie ma rozdzielności ) w razie śmierci przechodzą na współmałżonkę? Czy można podpisać intercyzę już po ślubie? Co z kredytami ale nie wspólnymi.? (kliknij pytanie, aby zobaczyć pełną treść)


Avatar
Adwokat Anna Karolina Malinowska
Odpowiadając na pytanie: 1. Proszę o informację czy kredyty zaciągnięte po ślubie ( nie ma rozdzielności ) w razie śmierci przechodzą na współmałżonkę? - tak; 2. Czy można podpisać intercyzę już po ślubie? - tak najlepiej u notariusza; 3. Co z kredytami ale nie wspólnymi.? - zależy w którym momencie zostały zaciągnięte jeśli przed maleństwem ale spłacane były w trakcie małżeństwa równiez te spłaty powinny zostać uwzględniony przy podziale majątku. Z poważaniem Adwokat Anna Karolina Malinowska
0 0

Detektyw

Jak sprawdzić czy detektyw posiada odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu ? (kliknij pytanie, aby zobaczyć pełną treść)


Avatar
Prywatny Detektyw Biuro Detektywistyczne TRAP
Tak naprawdę nie ma łatwego sposobu na pełną weryfikację danego detektywa. To, co można a nawet warto zrobić opisujemy poniżej. W pierwszej kolejności poproś detektywa o okazanie legitymacji, jeśli sam tego nie zrobił. Do ewentualnej weryfikacji warto spisać sobie imię i nazwisko, numer legitymacji oraz co może być istotne informację o tym, z jakiego miasta Komendant Wojewódzki wystawił dokument. Niestety nie ma prostej metody na zweryfikowanie czy taki dokument jest prawdziwy lub co gorsza nie został danemu detektywowi odebrany. Informację o tym uzyskać można jedynie we właściwej komendzie wojewódzkiej, która wystawiła dany dokument bądź poprzez MSWiA Kolejną sprawą jest weryfikacja biura detektywistycznego, którego właścicielem bądź pracownikiem jest detektyw z usług, którego chcemy skorzystać. Aby sprawdzić dane biuro detektywistyczne należy wejść na stronę MSWiA( https://www.gov.pl/web/mswia/rejestr-przedsiebiorcow-wykonujacych-dzialalnosc-regulowana-w-zakresie-uslug-detektywistycznych4) i dokonać weryfikacji poprzez NIP, nazwę firmy bądź np. numer RD. Legalnie działające biuro detektywistyczne powinno mieć aktywny status w powyższym rejestrze. Inną kwestią jest oczywiście weryfikacja czy dany detektyw jest rzeczywiście właścicielem bądź pracownikiem sprawdzanego biura detektywistycznego. Ostatnim wymogiem do legalnego prowadzenia działalności detektywistycznej jest posiadanie obowiązkowego ubezpieczenia.
0 0